fbpx

Novinky v PowerMill 2021.1

 

 

Koncem roku 2020 vydal Autodesk velkou aktualizaci CAM systému PowerMill, verzi PowerMill 2021.1. Kromě zrychlení a vylepšení stávajících funkcí v ní byly přidány i funkce zcela nové. Níže najdete přehled všech významných změn v Autodesk PowerMill 2021.1.

Vylepšení kruhové interpolace

Rozdělení bodů dráhy nástroje při použití oblouků bylo vylepšeno tak, že dráhy nástrojů s tímto nastavením obsahují podstatně více oblouků a méně přímkových pohybů, což přispěje ke zvýšení rychlosti obrábění a zlepšení kvality povrchu.

 

 

Rychlejší zobrazení kolizních segmentů dráhy nástroje

Výpočet a zobrazení kolizních segmentů dráhy nyní využívá více jader procesoru a je tedy rychlejší. Vylepšení se týká následujících stavů:

  • Během výpočtu dráhy nástroje
  • Při otevření tabulky Kolizních segmentů dráhy nástroje
  • Při prvním zobrazení kolizních segmentů dráhy nástroje

 

 

Vylepšení strategie dokončení strmé a plošné

Bylo vylepšeno řazení segmentů dráhy u strategie Strmé a plošné při použití volby řazení Nejdříve vrch. Díky tomu je tvorba drah nástroje rychlejší, protože odpadají případné ruční úpravy dráhy pro dosazení optimálnějšího řazení segmentů drah.

Vylepšení automatického zamezení kolize

Algoritmus pro automatické zamezení kolize v 5 osách bych vylepšen a zrychlen, a to i v případě, že se používá automatické zamezení kolize jako úprava dráhy nástroje až po jejím výpočtu.

 

 

Víceosé hrubování

PowerMill 2021.1. významným způsobem rozšiřuje funkcionalitu víceosého hrubování. Pro nástroje s kulovým koncem nyní lze strategie hrubování a zbytkového hrubování využít volby automatického zamezení kolize s modelem (ne se zbytkovým materiálem) a dynamické nastavení stroje. Díky tomu je možné využít kratší nástrojovou sestavu, zlepšit kvalitu povrchu dílce a získat dráhu nástroje v kratším čase.

 

 

Vylepšení aditivních technologií

Byl vylepšen algoritmus pro nanášení materiálu řádkováním o možnost přidání profilového průchodu.

 

Videa s novými funkcemi najdete na našem YouTube kanálu nebo na www.powermill.cz/co-je-noveho-v-powermill-2021