Postprocesory pro CAM systémy

PowerMill, Fusion 360, FeatureCAM, Inventor CAM


Autodesk CAM disponují vysokou variabilitou postprocesorů, pro vysoké množství CNC řídících systémů a CNC strojů nejrůznějších typů.NEZÁVAZNĚ POPTAT POSTPROCESOR


Co je to postprocesor a proč je důležitý?


Jedná se o článek v procesu výroby, který zajišťuje generování a formátování programu - NC kódu pro konkrétní typ a verzi obráběcího stroje a řídícího systému, kterým je tento stroj osazen. Zajišťuje tak automatizované řízení daného CNC stroje a maximálně využívá dostupnou strojní konfiguraci. Klíčovou úlohou postprocesoru je bezpečnost. Bezpečnost NC-kódů nabídne pouze postprocesor připravený na míru konkrétnímu CNC stroji, kdy obsahuje nastavení mezních hodnot souřadnic, posuvů a otáček stroje, parkovací pozice a také správný sled nutných příkazů.


Image

Image

Jaké postprocesory dostanu zdarma?


Po nainstalování CAM aplikace budete mít k dispozici základní postprocesory, které jsou připraveny univerzálně pro různé typy řídících systémů. Mezi nimi například Heidenhain, Fanuc, Haas, Siemens Sinumerik, Hurco, Mazak. Okuma, ale také pro řídící systémy nižších řad, jakými jsou systémy Mach, GRBL a další. 

Součástí základní knihovny postprocesorů jsou také postprocesory pro 3D tiskárny nejznámějších výrobců.

KNIHOVNA ZÁKLADNÍCH POSTPROCESORŮ

Co dělat pokud mi postprocesor nevyhovuje?


Mnoho těchto postprocesorů bez zásahu funguje velmi dobře, zejména na tříosých strojích. Ale také víme, že ne každý má čas a schopnosti na to, aby přizpůsobil postprocesor požadavkům stroje vlastními silami. V horších případech to může navíc skončit poškozením stroje. 

CAD Studio jako partner Autodesku pro Vás umí vytvořit a odladit postprocesor pro mnoho typů různě vybavených CNC strojů za velmi výhodných podmínek. Zakázkové odladění je potřeba zejména u 4osých a 5osých strojů a vybavených soustruhů. Naše postprocesory generují přehledné a bezpečné NC-kódy s mnoha bonusovými prvky.

NEZÁVAZNĚ POPTAT POSTPROCESOR

Odladění postprocesoru


Toto video Vám znázorní, jaké technologie může být potřeba na postprocesoru odladit. Při odlaďování postprocesorů přímo na strojích spolupracujeme velmi úzce se zákazníkem tak, aby postprocesor splňoval veškerá očekávání na bezpečnost, spolehlivost, univerzálnost a rychlost obrábění.