Správa NC programů, správa výrobní dokumentace


Správa informací

Správa programů a související výrobní dokumentace je pro CNC programátory často časově náročná činnost. CIMCO NC-Base se postará o tuto záležitost a jde ve správě dokumentace ještě o kousek dál. Disponuje zabudovaným vysoce pružným a přizpůsobivým prostředím pro správu, vyhledávání a úpravu dokumentace, čímž je zaručena větší efektivita práce programátorů a operátorů CNC strojů. Dosažení výrobních a kvalitativních plánů dnes vyžaduje, aby se správné informace vždy dostaly ke správným lidem a strojům tak rychle, jak je to jen možné. NC-Base je nástroj pro správu NC programů, který umožňuje uspořádat a spravovat Vaše NC programy a související výrobní dokumentaci efektivně, využitím spolehlivé a rychlé relační databáze SQL. Celá správa a přenos NC programů je řízen centrálně přes jeden DNC server.

Image Image
Organizujte a pracujte se všemi dokumenty spojenými s výrobou

Trvalý přístup k výrobím datům
Kontrola přístupu skupin uživatelů
Zálohování a verzování dat
Přehledné vyhledávání a ukládání


PROZKOUMAT CIMCO NC-bASE

Image

Ukládání a vyhledávání

Efektivní ukládání dat vyžaduje organizovanou strukturu pro správu a přístup k důležitým informacím o výrobě. Použitím průmyslového standardu relační databáze SQL, jako je Microsoft SQL, Oracle nebo  MySQL, poskytuje CIMCO NC-Base rychlý, přizpůsobivý a spolehlivý systém pro všechny informace o výrobě.

Automatická záloha

Pomocí zálohovacího serveru NC-Base je každý den automaticky provedena úplná záloha všech informací v databázi včetně jednotlivých programů, připojené výrobní dokumentace atd.

Dokumentace

Přiřazení všech typů související výrobní dokumentace k NC programům pomáhá minimalizovat chyby a špatné výrobky. Můžete přiřadit soubory vytvořené mimo CIMCO Edit jako jsou seznamy nástrojů, operační listy, inspekční poznámky atd. nebo je můžete vytvořit automaticky přímo z dat obsažených v NC programu. Pro náhled nebo editování veškerých souborů můžete rovněž používat externí aplikace.

Správa uživatelů

Dohled nad tím, kdo může přistupovat k informacím a měnit je, bývá kritickou součástí každého systému pro správu informací. CIMCO NC-Base k tomu používá uživatelsky nastavitelný systém oprávnění pro uživatele/skupiny, který správci umožňuje definovat, kdo je oprávněn zobrazovat, měnit nebo schvalovat soubory atd.

Image
Image

Verzování 

CIMCO NC-Base obsahuje komplexní uživatelsky přívětivý nástroj pro automatické sledování verze programu, který sleduje změny provedené nejen v NC programech, ale také v přidružených dokumentech. Každá změna souboru je uložena v systému společně s informací, kdy byla provedena, kdo ji provedl a proč. Obsluha stroje může kdykoliv vytvořit novou verzi nebo uložit starší verzi. Pomocí vestavěné funkce pro porovnání souborů lze rychle zjistit rozdíly mezi verzemi daného programu.

Integrovaný systém

CIMCO NC-Base je zcela integrovaný s aplikací CIMCO DNC-Max. Díky tomuto integrovanému řešení může obsluha stroje poslat vzdálený požadavek na NC program nacházející se v databázi nebo uložit NC program jako „právě běžící“ přímo z CNC kontrolního systému nebo NC-Base klienta. CIMCO NC-Base snadno komunikuje s většinou CAD/CAM aplikací. Pomocí funkce automatického importu jsou vytvořené programy automaticky importovány do databáze. Již zavedený ERP/PDM systém může získávat data přímo z SQL databáze. Informace o programech lze také importovat do textového souboru, tabulkového procesoru MS Excel apod.

Image