Image

Proč začít vyrábět s Fusionem?


Fusion360® je moderní software. Eliminujte díky němu samostatné produkty ve výrobním i návrhovém procesu.
Fusion 360 spojuje celý proces vývoje produktu do cloudu a nástroje jako CAD, CAM, simulace, správu dat, průmyslový design, dokumentaci, rendering a generativní návrh spojuje do jediného výkonného nástroje.

Fusion 360 díky cloudu umožňuje jednoduchou spolupráci s týmy které mohou být ve stejné kanceláři, nebo jsou tisíce mil daleko. Plně integrovaný CAD v kombinaci s AnyCAD technologií znamená, že zůstanete ve spojení s původními daty, i když pochází z programu třetí strany. Zjednodušte své výrobní procesy a začněte dělat lepší produkty již dnes. Další informace na autode.sk/fusion360

Image

Integrovaná správa dat, CAD a dokumentace


Fusion 360 má nejen celou řadu výrobních nástrojů, ale také plně integrovaný design, nástroje pro modelování a simulaci. Parametrické modelování vám dává intuitivní a výkonné nástroje pro konstrukci komponentů, které se při změně návrhu snadno aktualizují. Možnosti modelování také zahrnují přímé úpravy pro rychlé změny modelu, zejména na importovaných dílech. Nástroje plošného modelování umožňují lepší řízení drah nástrojů při obrábění a nechybí ani výkresová dokumentace – to vše v jednom společném rozhraní. Všechny tyto funkce přichází v uživatelsky přívětivé struktuře, která usnadňuje ukládání, přístup a správu návrhových dat, ať už jste nový nebo pokročilý uživatel CAD.

Image
Image
Image
Image

Image

Odemkněte nové možnosti spolupráce


Když programujete obráběcí stroje, musíte se nejen vypořádat s obtížemi správy CAD dat, ale také se musíte ujistit, že jsou vaše dráhy nástrojů aktuální, a že je do stroje načten správný NC program. Fusion 360 řeší problémy správy starších dat kontrolou verzí, takže se můžete vrátit k předchozí verzi, pokud je to potřeba. Pokud návrh potřebujete sdílet se spolupracovníky, Fusion 360 vám umožní rychle vytvořit odkazy návrhu ke sdílení, které můžete chránit heslem, takže je snadné sdílet data při zachování maximální bezpečnosti. Vaše data jsou přístupná na počítačích Mac, PC a mobilních zařízeních, takže můžete pracovat kdekoli a kdykoli.


Asociativní propojení dat díky AnyCAD


Fusion 360 již usnadňuje správu dat pomocí nástrojů, jako je řízení verzí, sdílení odkazů a přístupu z různých platforem. Fusion 360 však také usnadňuje vaši spolupráci se zákazníky nebo partnery, kteří používají jiné nástroje. AnyCAD udržuje asociativní propojení mezi nepůvodními daty, jako je STEP nebo IGES, a dokonce i soubory z jiných CAD programů jako Inventor, Creo, SolidWorks, NX a další. Toto propojení pomáhá zefektivnit vaše procesy spolupráce napříč platformami.


Image

Výhodná a lehce dostupná školení


Naší vizí je umožnit lidem přístup k profesionálním konstrukčním a výrobním nástrojům napříč odvětvím ve společnostech jakékoli velikosti. Jeden důležitý kus této vize je přístupné školení. Takže jsme vytvořili obsah kompletních kurzů, účelově vytvořených tak, aby profesionálům pomohli začít fungovat ve Fusion 360. Také poskytujeme rychlé tipy a krátké doporučené postupy, takže máte přístup ke školení, které potřebujete, abyste byli úspěšní.


Rozsáhlá knihovna postprocesorů zdarma


Dráhy nástroje z CAM programu je potřeba převést do jazyka řídícího systému obráběcího stroje. Takovýto překladač se nazývá postprocesor. Myslíme si, že by všichni měli mít přístup k postprocesoru, který potřebují, takže nabízíme rozsáhlou online knihovnu open source postprocesorů zdarma. Opravdu mnoho těchto postprocesorů bez zásahu funguje velmi dobře, zejména na tříosých strojích. Ale také víme, že ne každý má čas a schopnosti na to, aby si přizpůsobil postprocesor požadavkům stroje. CAD Studio jako partner Autodesku pro Vás umí vytvořit a odladit postprocesor pro mnoho typů různě vybavených CNC strojů za velmi výhodných podmínek.


Jednoduchá tvorba výrobní dokumentaceVytvořte přizpůsobitelnou výrobní dokumentaci během několika sekund, abyste mohli přenést výrobní informace mezi technologií a dílnou. Informace, jako jsou obrázky ustavení, seznamy nástrojů, maximální otáčky vřetena, rychlosti posuvu a další, mohou zabránit lidským chybám ve výrobě. Tisk dokumentace, nebo její otevření ve formát HTML v libovolném prohlížeči umožňuje flexibilní přístup - ať už chcete dokumentaci připnout magnetem na stroj, nebo si ji prohlédnout z tabletu.

Fusion 360 je také průkopníkem bezpapírové dokumentace, je tak možné přímo sdílet odkaz na model s naprogramovanou technologií, odměřovat online a mnoho dalšího.


Snadné použití - důsledné a inteligentní programování


Od jednoduchého vrtání na soustruhu až po nejsložitější víceosé strategie frézování má Fusion 360 jednotný přístup k programování, díky kterému je snadné se naučit programovat obráběcí stroj. Každá operace je rozdělena do systému 5 karet: Nástroj, Geometrie, Výšky, Záběry a Napojování. Rozčlenění každé operace do těchto záložek usnadňuje vyhledání a nastavení parametrů, které potřebujete pro správné nastavení obrábění. Není třeba pamatovat si obří dialogy a snažit se najít ten jeden parametr, který jste hledali. A v případě, že si nepamatujete, co parametr znamená, zobrazí se nápověda po najetí myší na požadované pole.
Fusion také usnadňuje programování pomocí inteligence zabudované v různých bodech programovacího procesu. Otevřené kapsy jsou automaticky detekovány při řetězení geometrie. V případě potřeby volby mezi otevřeným a uzavřeným profilem probíhá přepínání dvojitým kliknutím. Orientace nástroje může být definována přímo z geometrie modelu, s možností vytvořit a použít konstrukční geometrii pouze v případě potřeby, což vám umožní vytvořit 3+2 dráhy nástroje pouhými 2 kliknutími. A protože není potřeba žádný hardwarový klíč, každý může modelovat, programovat a vytvářet NC programy současně, bez nutnosti předávání licence, uvolnění síťové licence nebo předávání hardwarových klíčů. Fusion 360 jednoduše dává vašemu týmu nástroje, které potřebují kdykoli a kdekoli.


Image
Image

Nízké vstupní náklady


Věříme, že profesionální software pro návrh a výrobu by měl být k dispozici všem, takže jsme udělali Fusion 360 přístupný týmu všech velikostí s dostupnou cenou. To znamená, že za méně než stojí údržba jiných CAM programů si můžete pořídit licenci Fusion 360 a získat přístup nejen k plné sadě CAM nástrojů, ale také k plně integrovanému designu, simulaci, dokumentaci a dalším nástrojům. Za méně peněz, než stojí jedna licence jiných rozšířených CAM systémů tak můžete dát Fusion 360 do rukou každé osobě na dílně.


Přístup a nastavení na základě účtu


Fusion 360 umožňuje přístup k vašim datům kdykoli a kdekoli na jakémkoli počítači. Protože všechny vaše data a nastavení jsou svázána s vaším účtem, můžete se přihlásit na libovolném počítači a okamžitě získat přístup ke všem vašim návrhům, projektům, dráhám nástrojů a dokonce i ke cloudové knihovně nástrojů, šablonám drah nástrojů a postprocesorům. Není třeba dongle, není třeba žádat o síťovou licenci, ani se hádat o to, kdo nyní bude CAM systém používat. Nastavení uživatelského rozhraní je také svázáno s vaším účtem, takže neztrácíte čas přizpůsobením a změnou celého uživatelského rozhraní tak, jak jste zvyklí - to se děje automaticky když se přihlásíte.


Image

<=>

Image

Image

Bezproblémové aktualizace produktu


Fusion 360 se aktualizuje každých 6 týdnů. Aktualizace se nainstalují během několika minut a integrují nové funkce a pracovní postupy do Fusion 360 bez výrazných změn, které by významně narušily váš pracovní proces. V zásadě se Fusion v průběhu času postupně zlepšuje bez nutnosti se software znovu naučit. Aktualizace jsou do vašeho počítače zasílány živě o stejném množství dat jako e-mail a není třeba zadávat produktový kód ani vkládat dongle pro přístup k nejnovějším a lepším funkcím.Aktivní a vášnivá komunita


Existuje aktivní komunita uživatelů plná nadšených lidí, kteří pomáhají odpovídat na otázky a diskutovat o osvědčených postupech. Fóra navštěvují také zaměstnanci Autodesku včetně produktových manažerů a vývojářů. Pomáháme vám jako CAD Studio odpovídat na vaše otázky a zůstat v kontaktu s vašimi požadavky na nové funkce a opravy chyb. Existují také specializovaná fóra pro výrobu, postprocesory a design, takže víte, kam příspěvek poslat, abyste získali znalosti, které potřebujete. Kromě uživatelských fór je k dispozici také stránka Fusion IdeaStation, kam můžete vkládat žádosti o další funkce nebo vylepšení, které ve Fusion 360 požadujete. K dnešnímu dni Autodesk implementoval 560 uživatelských nápadů Fusion 360! Připojte se k této aktivní a vášnivé komunitě uživatelů a pomozte nám vytvořit nejlepší Fusion 360.


CAD Studio zdarma provozuje Facebook poradnu českých a slovenských uživatelů Fusion 360 CAM a 3D tisk. Více informací najdete na stránce našich služeb.


Image

Rychlý převod starých dat


Víme, že jednou z největších překážek přechodu na nový systém je přepracování všech vašich starých dat – a s výrobou to jsou více než jen návrhová data. Za tímto účelem jsme vytvořili překladač knihoven nástrojů. Vložte své staré knihovny nástrojů konkrétního CAM systému do překladače a vytvořte stejné knihovny nástrojů pro Fusion 360 během několika sekund. Velkou výhodou je přechod z rodiny HSM produktů které sdílí stejnou platformu nástrojových knihoven, postprocesorů a šablon obráběcích strategií.České prostředí


Představujeme doplněk, který nainstaluje a aktivuje české prostředí v Autodesk Fusion 360 a udržuje ho aktuální při jeho častých aktualizacích.

Přeložena je také obrázková nápověda u jednotlivých funkcí.

V CAD Studiu se překladem intenzivně zabýváme, proto najdete vždy velmi brzy přeloženy také funkce z posledních aktualizací Fusionu 360.

Zajímá vás, jak česká lokalizace Fusionu 360 vypadá?

PROZKOUMEJTE FUSIONCESKY.CZ

Spolupráce a sdílení dat


Fusion Team je cloudová služba pro univerzální správu konstrukčních a technologickým CAM dat, jejich snadné sdílení a připomínkování v týmech, na jakékoliv platformě a díky mobilním zařízením i z jakéhokoliv místa. 

Můžete vyhledávat v datech projektu, v sestavách, kusovnících i uvnitř CAD souborů. Bezpečné centralizované úložiště vás zbaví závislosti na nezabezpečených metodách posílání souborů jako jsou FTP úložiště nebo e-mail.